Sports

“ଉମେଶଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା ରହିଛି’

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ : କ୍ରିକେଟକୁ ଯେପରି ଏକ ଅନିଶ୍ଚିୟତାର ଖେଳ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥାଏ, ଠିକ ସେହିପରି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳରେ କିଏ ସାମିଲ ହେବେ ବା କିଏ ବାଦ୍ ପଡ଼ିବେ ତାହା କହିବା ମୁସ୍କିଲ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କଡା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଭାରତୀୟ ଦଳର ବୋଲିଂ କୋଚ୍ ଭରତ ଅରୁଣ କହନ୍ତି, ଓପନର ଲୋକେଶ ରାହୁଲ ଜଣେ ପ୍ରତିଭାବାନ ଖେଳାଳି । କିନ୍ତୁ ସେ ଖେଳିଥିବା ୧୬ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୧୪ଟି ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ସହ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଖେଳିବା ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏବଂ ଯଶପ୍ରୀତ୍ ବୁମରା ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉମେଶଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଉଛି । ଏହା ତାଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଛଡା ଆଉ କିଛି ନୁହେଁ । ସାଉଥ୍ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଉମେଶଙ୍କୁ ଖେଳିବା ଲାଗି ବିଶେଷ ସୁଯୋଗ ମିଳି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳିଥିବା ବୋଲରମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚମକ୍ରାର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଭାରତ ଭଳି ପିଚ୍ରେ କ୍ରମାଗତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସୁହାଉଥିବା ପିଚ୍ରେ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଉ ନାହାନ୍ତି । ଏହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଛଡା ଆଉ କ’ଣ ବୋଲି ଅରୁଣ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ଉମେଶଙ୍କ ଭଳି ଜଣେ ଦ୍ରୁତଗତିର ବୋଲର ଆମ ଲାଗି ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ରୋଟେସନ ପଲିସି ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏହା ଫଳରେ ଉମେଶ ଖେଳିବା ସୁଯୋଗ ପାଉ ନାହାନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁରରେ ସେ ଜଣେ ଉପଯୋଗୀ ବୋଲର ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବେ । ସେହିପରି ରାହୁଲଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯିବାରୁ ଅରୁଣ କହନ୍ତି ରାହୁଲ ଜଣେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚମକ୍ରାର ଖେଳାଳି । ଭାରତୀୟ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍ ସଞ୍ଜୟ ବାଙ୍ଗରଙ୍କ ମତରେ ରାହୁଲ ହେଉଛନ୍ତି ଲଙ୍ଗ ଟର୍ମ ଇନ୍ଭେଷ୍ଟମେଣ୍ଟ । ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଜଣେ ସୁପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହୋଇପାରିବେ । ଏଣୁ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଡ୍ରପ୍ କରିବା ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନାହିଁ । ଏପରି ସମୟରେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଆଉ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା କରିବା ସପକ୍ଷରେ ନାହାନ୍ତି । ଏଣୁ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ଯେ ଡେବ୍ୟୁ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ତାହା ଅରୁଣଙ୍କ କଥାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ସେ ଆହୁରି କହନ୍ତି ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ୧୬ ଖେଳାଳି ଖେଳିପାରିବେ । ସେଥିଲାଗି ସେମାନଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ପୃଥ୍ୱୀ ଶ’ଙ୍କ ଟେମ୍ପରାମେଣ୍ଟକୁ ସେ ଭୂୟସୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ସେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ନିଜ ତ୍ରୁଟିକୁ ସୁଧାରି ନେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Loading...

Join The Discussion

Loading...