Sports

ଗିଲଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କୋହଲି

  •  
  • 5
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    5
    Shares

ଜଳନ୍ଧର : ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ ସିରିଜ ଜିତିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଏହି କଥା କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଟିମରେ ଯେଉଁ ପରି ଭାବେ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ଯୋଡି ହେଉଛନ୍ତି, ତାହା ଟିମ୍ ପାଇଁ ଏକ ଶୁଭ ଖବର । ସେ ଏହି ଅବସରରେ ପୃଥ୍ୱୀ ସୋ’ ଓ ଶୁଭମନ ଗିଲଙ୍କୁ ଢେର ସାରା ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ପୃଥ୍ୱୀ ଯେଉଁପରି ଭାବରେ ଉଭୟ ହାତରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥାନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବେଶ ମଜାଦାର । ସେହିପରି ଶୁଭମାନ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ ସାଜିଛନ୍ତି । କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଶୁଭମନ ଗିଲ ନେଟ୍ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍ ଦେଖିଛି । ୧୯ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଯେପରି ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଦେଖାଉଛନ୍ତି, ମୁଁ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କଠାରୁ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ମଧ୍ୟ ନଥିଲି । କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ସମୟରେ ଗିଲ ଯେଉଁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ନେଇ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥାନ୍ତି ତାହା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ଶୁଭ ଖବର । ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି ହେବି ଏମିତି ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଥିବା ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ । ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ଏହି କ୍ରିକେଟର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିରେ ସାନ୍ଦର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଫାଷ୍ଟକ୍ଲାସ୍ କେରିୟର ୭୭ ଆଭରେଜ ରହିଛି । ସେହିପରି ୧୯ବର୍ଷ କମ୍ ବିଶ୍ୱକପରେ ସେ ୧୦୪ ଆଭରେଜରେ ୪୧୮ ରନ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ୧୦୨ରନ ଶତକୀୟ ପାଳି ରହିଛି । ଗିଲଙ୍କୁ ୨୦୧୮ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ କୋଲକତା ଦଳ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା କିଣିଥିଲା ।
ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଗିଲ ପିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗିଲ୍ ୩ ବର୍ଷରୁ ବଲ ଓ ବ୍ୟାଟ୍ କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରୁଥିଲେ । ସେ କ୍ରିକେଟକୁ ଏତେ ଭଲ ପାଉଥିଲା ଯେ, ବଲ ଓ ବ୍ୟାଟ୍ ସହ ଶୋଉଥିଲା ।

  •  
    5
    Shares
  •  
  • 5
  •  
  •  
  •  
  •  
Loading...

Join The Discussion

Loading...