Sports

ରାଜନୀତିରେ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍

  •  
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    2
    Shares

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ : ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଦୁର୍ଦ୍ଧଷ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ହରିୟାଣାର ରୋହତକ ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀତା କରିବେ । ସେହ୍ୱାଗ ବିଜେପି ଟିକେଟରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବିଜେପିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରୋହତକ ଆସନରୁ ସେହ୍ୱାଗଙ୍କୁ ଛିଡ଼ା କରାଇବା ଲାଗି ଏକ ପ୍ରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇସାରିଛି । ସେହି ଆସନରେ ସେ କଂଗ୍ରେସର ଦୀପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ହୁଦାଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବେ । କଂଗ୍ରେସକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବା ଲାଗି ବିଜେପି ଏହି ଆସନରେ ସେହ୍ୱାଗଙ୍କୁ ଏକ ଅସ୍ତ୍ର ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେହ୍ୱାଗ ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ଅଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ରୋହତକ ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା ବେଶ୍ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଏହାଛଡ଼ା ବିଜେପି ହଂସରାଜ ହଂସଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବା ଲାଗି ଯୋଜନା କରିଛି । ହଂସରାଜ ଏବେ ଲୋକପ୍ରିୟ ସୁଫି ଗାୟକ । ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ତାଙ୍କର ବେଶ୍ ଲୋକପ୍ରିୟତା ରହିଛି । ତାଙ୍କୁ ଶିଶା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇପାରେ । ଯଦି ବିଜେପି ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରେ, ତା’ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ ଏକ ବଡ଼ ବିପଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବ ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

  •  
    2
    Shares
  •  
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
Loading...

Join The Discussion

Loading...